Zdjęcia biznesowe, zdjęcie do CV – jak powinny być wykonane

Chcesz się dowiedzieć jak naszym zdaniem wykonać dobre zdjęcia biznesowe?
Oto kilka wytycznych, którymi się kierujemy.

Różne zdjęcia biznesowe, na różne potrzeby.

Zobacz jak my to robimy.

Miejsce wykonania

W zależności gdzie będzie wykorzystywane dane zdjęcie możemy je wykonać w studio, w plenerze lub w biurze klienta.

Mowa ciała

Mowa ciała ma ogromne znaczenie w fotografii i w zależności od przeznaczenia danego zdjęcia odpowiednio ustawiamy modela.

Wizaż i stylizacja

To bardzo ważny element każdego zdjęcia. Nasz zespół zapewni państwu obsługę na najwyższym poziomie również w tym zakresie.

To może być Twoja najlepsza inwestycja

Przed wykonaniem zdjęcia biznesowego każdy fotograf powinien wiedzieć na jakie potrzeby je wykonuje. Inaczej wygląda portret biznesowy do wykorzystania w mediach społecznościowych takich jak LinkedIn czy Facebook, inaczej wygląda zdjęcie, które ma być ilustracją artykułu czy okładką, a inaczej będzie wyglądało zdjęcie które będzie wykorzystywane kampanii wyborczej.

zdjęcie do CV

Zdjęcie do CV i na portale społecznościowe takie jak LinkedIn i Goldenline

Nawet najlepszy życiorys wypełniony po brzegi ukończonymi szkołami i bogatym doświadczeniem może się okazać nieatrakcyjny przy nieodpowiednim zdjęciu.

Warto zainwestować w profesjonalnie wykonane zdjęcie do CV bo to w przyszłości na pewno zaprocentuje, w CV będzie wystawiało nam wspaniałą wizytówkę i będzie świadczyło o naszym profesjonalizmie.

Ubiór na zdjęciu musi być adekwatny do aplikowanego stanowiska. Osoba ubiegająca się o posadę managera w korporacji nie powinna umieszczać fotografii w koszulce. Zdecydowanie lepszym wyborem w tym przypadku będzie koszula czy marynarka.

Pomimo tego, że zdjęcie do CV jest zdjęciem oficjalnym nie oznacza, że musisz mieć na nim poważną minę i wyglądać posępnie. Ponury wyraz twarzy nie wygląda korzystnie. Postaw na uśmiech i pozytywny wizerunek.

Wysokiej jakości zdjęcie do CV wykonane przez profesjonalistę pozwoli Ci zrobić pierwsze dobre wrażenie już na etapie wysłania aplikacji i zwiększyć szanse w procesie rekrutacji.

Portret biznesowy

Dobry portret biznesowy powinien być wizytówką pracownika, zarządu, prezesa, a nawet całej firmy.

Zdjęcia portretowe wykonujemy zazwyczaj w siedzibie klienta. Wyróżniają się tym, że są wykonywane w naturalnym środowisku pracy. Bardzo często zdjęcia wykonujemy biurze, w gabinetach, na salach konferencyjnych, korytarzach, szeroko rozumianym openspace, czasem na tle logo firmy.

Portrety tworzymy również przed siedzibą firmy, w magazynach, halach produkcyjnych. Wykonujemy je tak by przekazać w kadrze jakiś głębszy przekaz.

Uzyskujemy pożądany, pozytywny wizerunek biznesowy poprzez wykonanie fotografii w naturalnym środowisku pracy.

Na życzenie klienta zdjęcia robimy też na jednolitym białym lub szarym tle. W tym celu najczęściej przywozimy ze sobą zestaw teł i statywów lub korzystamy z jednolitych kolorów ścian (o ile takie są) w siedzibie klienta.

zdjęcia biznesowe
zdjęcie wyborcze

Zdjęcia wyborcze

Portrety biznesowe na potrzeby wyborów rządzą się swoimi prawami. Na potrzeby kampanii wyborczych tworzymy zdjęcia zgodnie z wytycznymi komitetów wyborczych. Każdy z nich ma inne wytyczne.

Niektóre komitety np.  życzą sobie by zdjęcie były wykonane tylko na wprost, inne aby kandydat był ubrany jedynie w koszulę,  czy bluzkę w przypadku kobiet, ale bez marynarki – co ma teoretycznie podkreślić bliskość z wyborcą.

Pomijając te aspekty, kandydata na zdjęciach do wyborów powinny cechować pewność siebie, otwartość a kandydat powinien okazywać bliskość z  wyborcą w szczególności poprzez wyraz twarzy.

Trochę innym rodzajem zdjęć są fotografie, na których kandydat pokazuje się z liderem danej partii np. ściskając mu rękę. Często kandydat fotografowany jest z rodziną by ocieplić jego wizerunek, z lokalna społecznością w trakcie wieców wyborczych, na tle urzędu, lub budynków miejskich czy parlamentarnych.