Sesja Biznesowa – jak się do niej przygotować?

Chcesz się dowiedzieć jak przygotować się do sesji biznesowej, w co się ubrać, czego unikać? Zapoznaj się z poniższym tekstem.

Sesja biznesowa – jak ją zorganizować?

Najważniejszym elementem całej układanki związanej z sesją biznesową jest naszym zdaniem etap ustaleń i przygotowań. To jak zrozumiemy oczekiwania klienta, jak on chce być przedstawiony na zdjęciach ma ogromny wpływ na całokształt sesji. Oczywiście my doradzamy co zrobić by wykreować profesjonalny wizerunek i pożądany komunikat ale ostateczne decyzje zawsze są po stronie klienta.


Godzina sesji.

Ten z pozoru błahy element ma ogromne znaczenie. Zarówno z punktu widzenia fotografa jak i osoby fotografowanej.

Sesje zdjęciową zdecydowanie polecam rozpocząć od wczesnych godzin porannych. Po pierwsze wszyscy będą bardziej wypoczęci od rana, odzież będzie lepiej wyglądała niż pod koniec dnia, po drugie ograniczamy dodatkowy stres związany z oczekiwaniem na sesje. Po trzecie pod koniec dnia pracownicy będą już myśleli o jak najszybszym powrocie do domu a pośpiech nie jest wskazany.

Osobnym aspektem jest punkt widzenia fotografa. Jeśli rozpoczniemy od samego rana łatwiej jest zaplanować cały dzień zdjęciowy i w razie jakiegokolwiek opóźnienia nie musimy zostawać po godzinach w pracy.

W przypadku sesji plenerowych zdjęcia wykonujemy bardzo wcześnie rano, ewentualnie pod koniec dnia. Wtedy światło jest najlepsze. Nie robimy zdjęć w samo południe.

godzina sesji

Jak się ubrać na sesję biznesową?

sesja biznesowa - jak się ubrać

Na sesję biznesową ubieramy się w rzeczy, w których czujemy się swobodnie i naturalnie, niemniej jednak z obowiązującym dresscodem. Tu najlepiej sprawdzą się proste kompozycje. Dwa kolory klasyczne (np biały i granatowy) przełamane jednym mocniejszym. Jeśli chodzi o wzory to trzymamy się graficznych a unikamy kwiatków, groszków i drobnych wzorków, które mogą interferować na zdjęciach.

Jaka koszula, marynarka?

Koszule zakładamy jednokolorowe, cienkie,klasyczne, eleganckie. Dobrze jest wziać 2 szt. i w przypadku panów kilka pasujących do nich krawatów, które są ważnym elementem garderoby i stanowi jej dopełnienie.

Marynarki – zarówno w przypadku kobiet i mężczyzn sprawdzą się klasyczne kolory biznesowe – granatowe, szare, antracytowe lub grafitowe, rzadziej czarne.

Dlaczego czerń nie jest najlepszym pomysłem?

Czerń to bardzo elegancki, modny i ponadczasowy kolor. Jednak trzeba pamiętać, że jest to bardzo mocny kolor i nie zawsze dobrze wygląda na zdjęciach, ponadto na wydrukach czerń często wygląda jak czarna plama. A jeśli już mamy czarny element ubioru to musi on być koniecznie przełamany innymi kolorami.

Jakie dodatki dobrze wyglądają?

Biżuteria. Tu wskazany jest umiar zarówno w formie jak i ilości. Przede wszystkim należy unikać bardzo dużej biżuterii – odwraca uwagę i małych wisiorków, które po prostu będą niewidoczne.
U mężczyzn dobrze wyglądają dobry zegarek, spinki do mankietów. Panowie powinni też rozważyć włożenie poszetki.
Pasek, buty, i pasek zegarka powinny być w tym samym kolorze. Okulary w dzisiejszych czasach są elementem biżuterii i jeśli mamy więcej niż 1 oprawkę – zabierzmy ją na sesję.

Za duże lub za małe ubrania.

Niestety to bardzo często się zdarza. Poprawienie za dużego garnituru tak by dobrze wyszedł na zdjęciach jest bardzo trudne. Dodatkowe spinanie ubrań oczywiście trochę pomoże ale nie rozwiąże problemu. Za małe ubrania też stanową problem. Po pierwsze podkreślają mankamenty sylwetki, po drugie bardzo ciężko w nich pozować bo osoba fotografowana ma ograniczone ruchy a po trzecie wyglądają na zdjęciach po prostu nieprofesjonalnie.

Ubiór kobiety – czego unikać?

  • odsłoniętych ramion, pleców, brzucha, zbyt dużego dekoltu
  • przezroczystych, połyskujących tkanin
  • krzykliwych, jaskrawych kolorów
Zdjęcie biznesowe Warszawa
planowanie sesji biznesowej

Sesja wizerunkowa, biznesowa – kiedy rozpocząć jej planowanie?

Zdecydowanie polecam rozpocząć przygotowania do sesji na kilka dni przed planowanym terminem.

Jeśli jesteś szefem działu PR i organizujesz sesję biznesową wyślij rekomendację dotyczącą stroju zgodną z wytycznymi firmy do pracowników, którzy będą brali udział w sesji.Zrób to na kilka dni przed planowanym terminem realizacji sesji tak, by każdy zdążył się przygotować uzupełnić ewentualne braki w szafie.

I najważniejsze. Pamiętaj, że sesja biznesowa powtarza się nie częściej niż co 2 lata i warto się do niej solidnie przygotować. Poza tym jeden raz wrzucone zdjęcie do sieci będzie tam funkcjonowało przez wiele lat – chociażby w zakładce google Images.

Dlaczego my powinniśmy wykonać dla Państwa sesję biznesową?

Fotografia korporacyjna Łódź, Warszawa

Wykwalifikowany zespół

Współpracujemy z wykwalifikowanymi wizażystkami i stylistkami.

Podgląd na żywo

W trakcie całej sesji mamy podgląd na żywo wykonanych zdjęć na laptopie z matrycą IPS, która wiernie odzwierciedla kolory.

Duże doświadczenie i publikacje

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w realizacji sesji korporacyjnych co możemy potwierdzić publikacjami w prasie.

Dojedziemy w każde miejsce

Zdjęcia realizujemy w siedzibach firm w całej Polsce i wszędzie jesteśmy w stanie stworzyć profesjonalne warunki studyjne.

Indywidualne podejście

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie a zdjęcia wykonujemy po dokładnym zbadaniu potrzeb.

Profesjonalna postprodukcja

Postprodukcję zdjęć korporacyjnych wykonujemy na przy użyciu najnowszych metod retuszu używanych w fotografii mody.

Sesja biznesowa Warszawa czy sesja biznesowa Łódź, dla nas to nie problem bo pracujemy w całej Polsce.
Zaufaj nam.