Fotografia Korporacyjna – jak ją zrobić dobrze?

Jesteś zainteresowany wykonaniem zdjęć korporacyjnych?
Przeczytaj jak to się u nas odbywa.

Fotografia korporacyjna – założenia

Fotografia korporacyjna to dziedzina fotografii , której głównym celem jest wspieranie biznesu. To zdjęcia, które tworzą całe sesje mające na celu wydobyć cechy osobowościowe pracowników w taki sposób by wspierały wizerunek organizacji. Portrety pracowników firmy, czy instytucji powinny być wykonane jednorodnie, w podobnym świetle, powinny podkreślać ich osobowość i charakter a także ich tożsamość z zespołem i firmą.


Udana sesja biznesowa to:

 • zrozumienie potrzeb klienta już na etapie wyceny sesji
 • dobór planów – miejsc do sesji (outdoor, indoor, studio)
 • perfekcyjny make-up i stylizacja
 • swobodna atmosfera na sesji
 • miękkie, korzystne światło
 • mowa ciała, pozytywny wizerunek i wyraz twarzy
 • odpowiedni wybór zdjęć po sesji
 • perfekcyjna postprodukcja

Dokładamy wszelkich starań by każdy etap produkcji zdjęć biznesowych od zrozumienia potrzeb po samą postprodukcję był wykonany perfekcyjnie z uwzględnieniem uwag klienta i zgodnie z naszą najlepszą wiedzą.

fotografia korporacyjna łódź, Warszawa, Wrocław


Fotografia dla firm – od zapytania do oddania zdjęć.

sesja korporacyjna Warszawa

Co powinno zawierać zapytanie ofertowe.

Główne czynniki, które kształtują koszt sesji korporacyjnej to ilość osób do sfotografowania, ilość planów zdjęciowych – miejsc, w których będziemy robili zdjęcia i ilość dni zdjęciowych.

W celu uzyskania szybkiej wyceny sesji korporacyjnej należy wysłać zapytanie, które powinno zawierać:

 • ilość osób do sfotografowania
 • ile zdjęć na osobę ma być efektem końcowym sesji po obróbce graficznej
 • miasto realizacji (Warszawa, Łódź, Wrocław lub inne)
 • gdzie mają być wykonane zdjęcia – studio, zdjęcia w siedzibie firmy (na zewnątrz, w pomieszczeniach biurowych)
 • Ile będzie kobiet na sesji a ilu mężczyzn – chodzi o oszacowanie kosztów wizażu.
 • pola eksploatacji zdjęć
 • preferowany termin sesji

Na podstawie tych informacji wysyłamy Państwu pełną ofertę zawierającą wszystkie koszty wykonania sesji korporacyjnej. W niektórych przypadkach możemy prosić o dodatkowe informacje.

Sesja korporacyjna – etap realizacji

Gdy już Państwo zdecydują się na realizację sesji z naszym zespołem wspólnie ustalamy dokładny termin jej wykonania.Jeśli w sesji będzie uczestniczyła większa ilość osób wspólnie tworzymy agendę i umawiamy każdego z osobna na inna godzinę. Jeśli sesja odbywa się w siedzibie klienta – a tak jest najczęściej przyjeżdżamy na miejsce z całym sprzętem studyjnym. Ale proszę się nie obawaiać… nie przyjeżdza TIR sprzętu, tylko kilka statywów i kompaktowych lamp.

Samo przygotowanie do sesji czyli wykonanie makijażu i poprawki stylizacji trwają średnio 15-20 min w przypadku Panów i 30-45 min w przypadku Pań. Czas wykonania zdjęć korporacyjnych jest różny. Zależy głownie od ilości zdjęć jakie mamy Państwu oddać po ostatecznej obróbce, ale nie bez znaczenia pozostaje też swoboda pozowania. Niektóre osoby wchodzą przed obiektyw dosłownie jakby się przed nim urodzili, inne potrzebują trochę czasu. Nie pospieszamy, nawiązujemy kontakt a poprzez rozmowę rozładowujemy negatywne emocje i podpowiadamy jak ustawić się korzystnie.

Nieocenionym narzędziem jakie przychodzi nam z pomocą w tym momencie jest laptop z poglądem wykonanych zdjęć na żywo. Umożliwia on nie tylko nam ale również osobie fotografowanej na bieżąco korygować postawę, mimikę, mowę ciała i światło na sesji. Dzięki temu wiemy już na etapie wykonania sesji czy zdjęcia się podobają, czy spełniliśmy oczekiwania osoby fotografowanej, czy musimy jeszcze poświęcić trochę czasu na wykonanie dodatkowych zdjęć.

Zdjęcie biznesowe Warszawa
fotografia dla firm warszawa

Postprodukcja, retusz zdjęć korporacyjnych

Po sesji przychodzi czas na wybór zdjęć do obróbki. Po dokonaniu wstępnego wyboru i odrzuceniu złych i nieostrych kadrów całą paczkę wybranych, pomniejszonych zdjęć wysyłamy do Państwa. Następnie Państwo odsyłają numery zdjęć do obróbki z ewentualnymi uwagami.

Dokonujemy drobiazgowej postprodukcji i retuszu wykonanych fotografii , które następnie wrzucamy na serwer i wysyłamy do Państwa link do pobrania tych zdjęć. Nam pozostaje tylko czekać na akceptację, lub – co bardzo rzadko się zdarza – ewentualne uwagi dotyczące obróbki.

Dlaczego my powinniśmy wykonać dla Państwa sesję korporacyjną?

Fotografia korporacyjna Łódź, Warszawa

Wykwalifikowany zespół

Współpracujemy z wykwalifikowanymi wizażystkami i stylistkami

Podgląd na żywo

W trakcie całej sesji mamy podgląd na żywo wykonanych zdjęć na laptopie z matrycą IPS, która wiernie odzwierciedla kolory

Duże doświadczenie i publikacje

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w realizacji sesji korporacyjnych co możemy potwierdzić publikacjami w prasie

Dojedziemy w każde miejsce

Zdjęcia realizujemy w siedzibach firm w całej Polsce i wszędzie jesteśmy w stanie stworzyć profesjonalne warunki studyjne.

Indywidualne podejście

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie a zdjęcia wykonujemy po dokładnym zbadaniu potrzeb

Profesjonalna postprodukcja

Postprodukcję zdjęć korporacyjnych wykonujemy na przy użyciu najnowszych metod retuszu używanych w fotografii mody

Skoro dotarłeś tak daleko to znaczy, że potrzebujesz naszej pomocy.
Zaufaj nam.